FAQ

Grupowe kursy norweskiego online

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Płatność za kurs można rozłożyć:

  • na 2 raty na kursach A1-1, A1-2 trwających dłużej niż miesiąc
  • na 3 raty na pozostałych kursach

Tak, na kursach A1 mamy zniżki w wysokości 30 zł dla studentów, uczniów, osób, które zapisują się w dwie osoby na kurs grupowy oraz dla osób kontynuujących naukę w HeiHei.
Zniżkę w wysokości 160 zł otrzymasz zapisując się od razu na obie części kursu A1.
Na pozostałych kursach grupowych zniżka za kontynuację wynosi 50 zł.
Zniżki nie łączą się

Tak, oczywiście! Wystarczy, że zaznaczysz tę opcję zapisując się na kurs i podasz dane do faktury.

Tak, po zdanym na minimum 70% teście kończącym dany poziom, wystawiamy certyfikat w formie elektronicznej w języku polskim i norweskim.

Nasze certyfikaty są uznawane przez większość prywatnych pracodawców w Norwegii, chociaż najczęściej weryfikują oni we własnym zakresie znajomość norweskiego u kandydata do pracy. 

Od naszych Kursantów wiemy, że w wielu sytuacjach urzędowych, takich jak załatwienie sprawy w Skatteetaten, nasze certyfikaty również są uznawane. 
Natomiast w przypadku zawodów, których wykonywanie jest regulowane przepisami prawa (na przykład w służbie zdrowia), wymagany jest certyfikat poświadczający zdanie oficjalnego egzaminu Norskprøve.

Norskprøve – jak go zdać?

W takiej sytuacji pomoże rozwiązanie naszego darmowego testu poziomującego

Zajęciami próbnymi są w pewnym sensie pierwsze zajęcia kursu. Jeżeli po nich stwierdzisz, że nauka w takiej formie Ci nie odpowiada, możesz przed drugimi zajęciami zrezygnować z kursu. Zwracamy wówczas całą wpłaconą kwotę za kurs, pomniejszając ją tylko o koszt pierwszych zajęć.

Kursy odbywają się na platformie Zoom, na którą łączysz się jednym kliknięciem ze swojego e-dziennika. Podczas zajęć jesteś aktywny/a i ćwiczysz mówienie, czytanie, pisanie, słuchanie, a także uczysz się gramatyki i słownictwa korzystając z multimedialnych materiałów, gier i quizów. Lektor dba o bezstresową atmosferę i zachęca Cię do mówienia po norwesku.

Funkcję umowy pełni nasz regulamin. Zapoznaj się z nim zapisując się na kurs. Akceptacja regulaminu jest równoznaczna z zawarciem umowy.

Z kursu możesz zrezygnować z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który w zależności od rodzaju i długości trwania kursu wynosi od 5 do 21 dni.

Kursy różnią się od siebie częstotliwością i długością zajęć, na przykład:

Kurs semestralny: spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne lub raz w tygodniu po 4 godz. lekcyjne (w połowie spotkania 10 minut przerwy).

Kurs intensywny: spotkania 2 razy w tygodniu po 4 godz. lekcyjne (w połowie spotkania 10 minut przerwy).

Kurs super intensywny: spotkania 5 razy w tygodniu po 3 godziny lekcyjne lub 3 razy w tygodniu po 4 godz. lekcyjne (w połowie spotkania 10 minut przerwy).

Na kursie zwykłym bazą metodyczną jest podręcznik na danym poziomie. Uczymy się na nim mówienia, gramatyki, słownictwa, czytania, pisania i rozumienia ze słuchu. Na konwersacjach z native speakerem skupiamy się w 100% na mówieniu po norwesku. Korzystamy z materiałów z Internetu, które stanowią punkt wyjścia do ciekawych dyskusji, dzięki którym przełamiesz barierę w mówieniu.

Tak. Programy naszych kursów są dopasowane do poszczególnych poziomów egzaminu Norskprøve.

My udowadniamy, że nie! 🙂 Gramatyka jest porównywalna z angielską i niemiecką, a nawet prostsza. Największym wyzwaniem norweskiego jest wymowa i wielość dialektów, ale nad tym pracujemy już od pierwszych zajęć. Nauczyliśmy już norweskiego ok. 3000 osób, także Ty też dasz radę!

Szybkość postępów zależy od kilku czynników, np. od trybu kursu, który wybierzesz, Twojego zaangażowania w naukę oraz Twoich predyspozycji językowych. W trybie standardowym możesz osiągnąć poziom B2 w dwa lata (6 semestrów – A1, A2, B1-1, B1-2, B2-1, B2-2). W trybie przyspieszonym będzie to możliwe w półtora roku.

Na kursy grupowe zapraszamy osoby, które ukończyły 15 lat.

W oparciu o nasze doświadczenia możemy powiedzieć, że zdecydowanie tak! Nauczyliśmy już norweskiego w ten sposób setki osób. Wiele z nich od poziomu zerowej znajomości norweskiego doszło do poziomu C1, zdali nasze wewnętrzne testy i norweskie egzaminy. I naprawdę znakomicie radzą sobie z praktyczną komunikacją w Norwegii!

W trakcie trwania kursu grupowego przysługują Ci:
– na poziomie A1-1 i A1-2 jedno
– na poziomach A2 i wyższych dwa indywidualne, 20-minutowe spotkania z metodykiem, podczas których możesz omówić zagadnienia, z którymi masz problem. Aby zapisać się na konsultacje, napisz na adres kontakt@heihei.pl i podaj tematy, które chciałbyś/chciałabyś przećwiczyć oraz terminy, które Ci pasują (najlepiej poranne lub wczesnopopołudniowe).

Tak, jest taka możliwość.

Wpłaty można dokonać przez konto REVOLUT:

Maciej Szczepański
LT703250038598016194
REVOLT21

Potwierdzenie przelewu należy przesłać na nasz adres mailowy: kontakt@heihei.pl


Jeśli masz problem z zalogowaniem się na platformę e-learningową lub zastanawia Cię, co na niej znajdziesz, zajrzyj do naszej instrukcji