Rozmówki polsko-norweskie – pobierz darmowy e-book

Jedziesz do Norwegii? Zaczynasz naukę języka norweskiego? Sprawdź nasze rozmówki polsko-norweskie. Są idealne na start!

Zapraszamy do pobrania naszego darmowego e-booka: Mini rozmówki polsko-norweskie. Zebraliśmy tu najważniejsze zwroty w języku norweskim, przydatne w codziennych rozmowach z Norwegami. Ta publikacja może też bardzo pomóc w stawianiu pierwszych kroków w nauce języka norweskiego!

Co znajdziesz w naszym e-booku?

Norweska wymowa w skrócie

W bardzo prosty sposób tłumaczymy jak poprawnie wymawiać słowa w języku norweskim. Norweski alfabet, długie i krótkie samogłoski, kombinacje literowe, litery nieme, dyftongi… To wszystko jest dużo prostsze, niż wygląda na pierwszy rzut oka. Zajrzyj do rozmówek i przekonaj się !

Podstawowe zwroty norweskie

Na początek znajdziesz tu takie słowa i zwroty po norwesku jak tak, nie, proszę, dziękuję… Do tego powitania i pożegnania, podstawowe zwroty grzecznościowe. Czyli wszystko, czego potrzebujesz do zrobienia na Norwegach dobrego pierwszego wrażenia.

Informacje o sobie

Daj się poznać! Nasze rozmówki polsko-norweskie zawierają bardzo poręczny zestaw zwrotów, dzięki którym ciekawie się przedstawisz.

Gdy czegoś nie rozumiesz…

Czasem znajomość zwrotów takich jak Nie rozumiem (Jeg forstår ikke) lub Co to znaczy? (Hva betyr det?) może się okazać nieoceniona. Można nie znać norweskiego, ale jeżeli potrafi się dobrze to wyjaśnić, komunikacja z Norwegami od razu staje się nieco łatwiejsza.

Jak się poruszać po norweskim mieście?

W tym dziale zebraliśmy najważniejsze zwroty przydatne w Norwegii, gdy chcemy dotrzeć w jakieś miejsce. Dowiesz się też jak zrobić zakupy w aptece, sklepie spożywczym lub odzieżowym.

W Norwegii nie ma złej pogody…

…pod warunkiem, że dobrze dobierzesz sobie ubranie. Przynajmniej sami Norwegowie tak twierdzą… A że bardzo lubią o pogodzie rozmawiać, znajdziesz tu podstawowe norweskie określenia pogody.

Co jeszcze zawierają te rozmówki polsko-norweskie?

Dni tygodnia po norwesku, nazwy miesięcy po norwesku, pory roku po norwesku, pory dnia po norwesku, norweskie liczebniki, norweskie liczebniki porządkowe.

Zapraszamy do pobierania darmowego e-booka mini rozmówki polsko-norweskie!