Zoozanko staje się HeiHei

O Zoo… zannie 🙂

Hei, hei! Nazywam się Zuzanna Szczepańska. W 2006 założyłam firmę o nazwie (jeszcze wtedy) Zoozanko – Biuro Języków. Od zawsze pasjonowałam się językami, udało mi się poznać ich 6 (norweski, angielski, hiszpański, francuski, portugalski, włoski…). Jednak to z norweskim postanowiłam związać swoją karierę zawodową. Na początku moja firma zajmowała się głównie tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi (w tym kabinowymi), by stopniowo zmienić się w Szkołę Języka Norweskiego Zoozanko.

Mały kawałeczek Norwegii w Warszawie

W Norwegii mieszkałam jako dziecko i nasiąkłam tam norweskimi wartościami i kulturą, a norweski styl życia i język chłonęłam jak gąbka. Po powrocie do Polski zapragnęłam dalej działać w norweskich klimatach, dlatego założyłam jedną z pierwszych w Polsce szkół językowych specjalizujących się tylko w norweskim. Przekraczając próg stacjonarnej szkoły Zoozanko można było poczuć przytulną norweską atmosferę. Szkoła udekorowana była zdjęciami pięknych krajobrazów, figurkami łosi, trolli i norweskimi flagami, a kursanci mogli skorzystać z biblioteczki pełnej książek po norwesku czy skosztować kultowego wafelka Kvikk Lunsj.

Kultura górą!

W Zoozanko zawsze ważne było postrzeganie języka przez szerszy pryzmat/kontekst kulturowy, dlatego tradycją stały się zajęcia dotyczące różnych norweskich świąt, np. Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy 17 maja. Uczniowie mogli też wielokrotnie spróbować norweskich gofrów z brunostem, brać udział w wieczorach filmowych, koncertach, pokazach zdjęć z Norwegii czy dniach planszówek po norwesku.

Rozwój Zoozanko

Na początku sama prowadziłam wszystkie kursy, stopniowo jednak szkoła rozwijała się i zaczęłam zatrudniać lektorów. Najpierw jednego, pięciu, a aktualnie mamy ponad 15! Z czasem uczyłam coraz mniej, skupiając się na kwestiach metodycznych oraz mediach społecznościowych. Pojawił się również Manager Szkoły Maciej Szczepański, który zajmuje się sprawami organizacyjnymi i formalnymi. W Zoozanko pracują również metodyczki, autorzy bloga czy Social Media Specialist.

Od kursów stacjonarnych do online

W latach 2006-2019 Zoozanko specjalizowało się w stacjonarnych kursach norweskiego w Warszawie i gościło w trzech przytulnych lokalizacjach, na Służewiu, na ul. Marszałkowskiej i na ul. Nowowiejskiej, tuż przy stacji Metro Politechnika. Od 2016 r. zaczęliśmy wprowadzać kursy online i uczyliśmy się jak skutecznie uczyć zdalnie. Szukaliśmy też sposobu na przeniesienie atmosfery szkoły do świata wirtualnego. Pandemia przewróciła nasze życie do góry nogami i w ciągu jednego tygodnia całkowicie przeszliśmy w tryb online… i jesteśmy tam do dziś 🙂 Aktualnie uczymy w 100% zdalnie i zarówno kursanci jak i lektorzy chwalą sobie tę formę nauki.

Witaj HeiHei!

Jedną z głównych zasad Zoozanko była chęć stałego rozwoju. Dlatego zawsze szukaliśmy sposobów na to, by coś w naszej szkole ulepszyć. W pewnym momencie nazwa Zoozanko – chociaż byliśmy z nią bardzo zżyci – przestała nam już wystarczać. Czuliśmy potrzebę zmiany i w końcu podjęliśmy tę odważną decyzję! Postanowiliśmy nadać naszej szkole nową nazwę, która zawierałaby w sobie ideę, którą wyznajemy. Jest nią wiara w to, że nauka komunikowania się po norwesku może być prosta i przyjemna, tak jak powiedzenie Hei, hei! (czyt: haj haj)
Pod tym nowym pozytywnym znakiem kontynuujemy naszą przygodę! I jeszcze wiele przed nami!

Zapraszamy na skuteczne kursy norweskiego online do HeiHei!